Vpis v profesionalno TA edukacijo
za diplomiranega psihoterapevta transakcijske analize 2024
Značaj diplome iz Transakcijsko analitične psihoterapije (CTA-P)- merila EATA/ITAA/EAP akreditacije:
Na Inštitutu IPTA, pridobljena edukacija za pristop k izpitu za Diplomiranega transakcijskega analitika-psihoterapevta CTA - P ( Certified transactional analyst-psychotherapy ) omogoča verifikacijo s strani EAP ( Evropske Asociacije za psihoterapijo ), SKZP za Slovensko diplomo iz psihoterapije SDP. S tem zadostuje kriterijem predlaganih v osnutku predloga ZPD - Zakona o psihoterapevtski dejavnosti v obstoječi fazi.
CTA izpit je reguliran z edukacijskimi in profesionalnimi okviri Evropske – EATA in svetovne – ITAA organizacije za Transakcijsko analizo in priznan od več kot 60 organizacijah za transakcijsko analizo širom Evrope in sveta. Pridobitev CTA diplome priznava tudi UKCP ( United Kingdom Council for Psychotherapy ) in omogoča Evropski Certifikat iz psihoterpapije pri Evropski zvezi za psihoterapjo ( EAP - European Association for Psychotherapy ).
Za pridobitev naziva Diplomirani transakcijski analitik - psihoterapevtske specialnosti ( Certified transactional analyst - psychotherapy ) in izborno, kasneje tudi ostale karierne nazive supervizorja in učitelja TA, je potrebno zadostiti kriterijem, ki jih predpisujejo ustrezni strokovni organi Evropske organizacije za transakcijsko analizo EATA. Podroben opis edukativnih standardov edukacije vsebuje tudi Training and Examination Handbook EATA,
Najmanj 2000 ur profesionalne priprave za CTA izpit, ki vključujejo trening, supervizijo, praktično uporabo in osebni razvoj.
Od študenta psihoterapije se pričakuje tudi pridobivanje znanj izven inštituta IPTA, oziroma osnovnih učnih centrov na dogodkih, ki jih usklajate s svojim mentorjem, in pridobljena predznanja(seminarji razlinih psihoterapevtskih pristovpov in kongresi.
Sistem usposabljanja je v svojih minimalnih kriterijih predviden za tiste študente, ki imajo že pred vstopom v študij določen obseg znanj in veščin. Ob vstopu se vam priznajo vse ure učenja, če ste le te pridobili v kateri od oblik psihoterapevtskega izobraževanja, ki ustreza standardom EATA in SKZP.
Vstopni kriteriji v študij - Temeljni program in profesionalni TA trening
II. stopnja profesionalnega TA treninga
Profesionalna skupina v kateri študirate je sestavljena iz rednih študentov in specializantov, ki aplicirajo TA v psihoterapevtske namene. Poteka enkrat mesečno preko viknda,.
Klikni za vpogled v urnik edukantov!
Pred vstopom skupaj z mentorjem pripravimo individualen letni edukacijski program. Po dveh letih študija praviloma študent lahko prične s specializantom v neposrenem delu s strankami/pacienti in supervizijami, ter tako teorijo in vaje integrira z učenjem na skupini. Program obiska na štiriletni profesionalni stopnji TA treninga, zagotavlja doseg minimalnega števila ur teorije za pristop k pisnemu izpitu. Specializant pa ga obiskuje do diplomiranja
Poleg obiska predavanj vaš študij na pred specializantski stopnji predvideva:
III. Stopnja profesionalnega TA treninga - Specializantstvo
Praviloma konec III. in IV. leto študija, po opravljeni supervizirani psihoterapiji s prvim klientom /pacientom in predloženi študiji primera.
Poleg obsega učnih aktivnosti iz I. in II leta študija še naloge in pristojnosti TA specializantstva:
V. in VI. leto študija
Poleg elementov programa iz višjih letnikov zajema še pripravo na pisni in ustni izpit za diplomiranega Transakcijskega analitika - psihoterapevta CTA.
Za dodatna vprašanja glede programa in šolnine, lahko pišete na info@ipta.si.
Lepo vas pozdravljam
Direktor IPTA
Univ, dipl soc. TSTA-Psihoterapija Martin Bertok